O firmie

Firma Bistar jest przedsiębiorstwem rodzinnym działającym od 1992 r.

 


Firma zapoczątkowała swą działalność jako hurtownia stali, której handel opierał się o wyroby największych kombinatów hutniczych na terenie Rosji oraz Ukrainy.


W 1996 r. rozpoczęliśmy nowy profil działalności jakim było przetwórstwo tworzyw sztucznych a dokładnie technologia wtrysku. Z czasem okazało się, iż jest to kierunek przyszłościowy dlatego też położyliśmy nacisk na mocny rozwój oraz inwestycje w tej dziedzinie. Ukierunkowaliśmy się głównie na branże AGD, Auto – Gaz oraz Automotive.

 

Szukając nowych możliwości produkcyjnych a jednocześnie działając w branży Automotive oraz Auto – Gaz, w 2013 r. uruchomiliśmy produkcję i montaż wiązek kablowych. Tworzymy kompletne wiązki do instalacji LPG, zabudów samochodowych czy maszyn rolniczych.

 

W 2014 r. mając już spore doświadczenie w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych zdecydowaliśmy się poszerzyć ten dział o technologię wytłaczania. Naturalnym było iż zajmiemy się produkcją wyrobów trudnych oraz wymagających. Produktem takim okazały się przysłony LED. W przeciągu kilku lat staliśmy się jednym z kilku liczących się na rynku producentów. Obecnie oprócz przysłon LED wytłaczamy różnorodne produkty do branży motoryzacyjnej, meblarskiej oraz mleczarskiej.


Obecnie podstawą działalności firmy jest produkcja skupiona wokół branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Specjalizujemy się w produkcji zaawansowanych technologicznie elementów z tworzyw termoplastycznych metodą wtrysku i wytłaczania oraz produkcji i montażu kablowych wiązek elektrycznych.

 

Tworzenie kultury współpracy opartej na partnerstwie, rzetelności, wiarygodności i wzajemnym zaufaniu jest naszą dewizą. Wnikliwa analiza rynku, ciągłe doskonalenie umiejętności, unowocześnianie technologii produkcji oraz wieloletnie doświadczenie ułatwiają nam wyszukiwanie rozwiązań dla powierzonych zagadnień. Na przestrzeni lat nasza firma znacząco wzbogaciła zarówno park maszynowy jak i kadrę pracowniczą co pozwoliło na poszerzenie oferty. Nowe inwestycje realizowane są w oparciu o wypracowywane środki własne oraz pomocowe unijne.
Potwierdzeniem naszego profesjonalizmu, elastyczności i optymalizacji stosowanych rozwiązań jest posiadany od 2000 roku certyfikat ISO 9001. Dzięki racjonalizacji kosztów produkcji i jakości produktu nasza oferta jest bardzo konkurencyjna na rynku. Naszym priorytetem jest zadowolenie Klienta poprzez terminowe dostarczanie wyrobów i usług.

 


Krajowy Rejestr Sądowy: 0000922833
NIP: PL5420202871
REGON: 050504279
Rok założenia: 1992 r
Status prawny firmy: Spółka Jawna
Kapitał założycielski: 2 100 000 PLN